IMDB: 7.2

Tür: Tarih, Dram,

Yapım: 2017

Yönetmen: Steven Spielberg,

Oyuncular: Meryl Streep , Tom Hanks , Sarah Paulson , Bob Odenkirk , Tracy Letts , Bradley Whitford , Bruce Greenwood , Matthew Rhys , Alison Brie , Carrie Coon ,

Film Özeti: 1971'de Pentagon belgeleri etrafında dönen gerçek olaylardan esinlenilmiş bir yasal süreci konu alan filmde, Washington Post çalışanları editör Ben Bradlee (Tom Hanks) ve yayıncı Kay Graham (Meryl Streep), ordu analisti Daniel Ellsberg tarafından yazılan ve sızdırılan Pentagon belgelerini yayınlama kararı alırlar. Belgelerin, Johnson yönetiminin Vietnam Savaşı'nda ABD askerlerinin rolü hakkında kamuoyuna ve kongreye yalan söylediğini, Nixon yönetiminin gizlice savaşı tırmandırdığını ortaya koymaları büyük skandal yaratır. Nixon yönetimi The Post'un bunları yayınlamasını durdurmaya çalışır ve ABD Savunma Bakanı Yardımcısı William Rehnquist davayı Yüksek Mahkeme’ye sunar. Belgelerin yayınlanabilmesi ve özgür basın kavramının korunabilmesi için gazete ile ordu arasında büyük bir hukuk mücadelesi verilecektir.

Film hakkında ne düşünüyorsun?

  • Site HARİKA!
    Film de öyle. Adı Oscar'la anılan bunca isim bir araya gelince başka bir şey olmasını beklemek zaten hata olurdu.
    Reklam sıkıntısı olmadan 720p,1080p izleyebilmek muhteşem.
    Arşiviniz de dolu dolu. Her ne kadar bu filme yorum yapsam da bu kadar dolu bir başka müzikal arşivi gördüğümü sanmıyorum. Tebrikler!

    Bu yorum spoiler içeriyor, yine de okumak istiyorsanız tıklayın.